Bychawa

na weekend

logo bip kolo rrs icon youtube icon
2015-04-13 pierogi 2015

Zdjęcia i media

 
2015-05-03 bieg 015-05-03, Bychawa park przy ul. 11 Listopada (za kościołem)
 
fot. Marek Matysek/UM Bychawa, Tomasz Hanaj
 
Bychawa biega od ubiegłego roku. I nie zamierza przestać!
W tamtym roku wystartowaliśmy trochę niepewnie. Zapał wystudziła koszmarna pogoda, ale frekwencja dopisała. I Bieg Bychawa na 3-GO! był imprezą udaną, która zgromadziła 40 zawodników.
W tym roku, uczestników było mniej (35), ale za to emocje były większe. Osoby, które wystartowały w tegorocznych zawodach, lubią biegać i biegają.

Więcej: 2. edycja Biegu Bychawa na 3-GO! To jeszcze nie maraton, półmaraton, ani dycha. Jeszcze...

2015-05-03 osp2015-03-03, Gałęzów, Centrum Kultury Wiejskiej, OSP
 
fot. Marek Matysek/UM Bychawa
 
Około 100 strażaków OSP wzięło udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka, które 3 maja br. odbyły się w Gałęzowie. W uroczystości wzięły udział straże i poczty sztandarowe OSP z Bychawki Pierwszej, Bychawki Drugiej, Gałęzowa, Starej Wsi Drugiej, Woli Gałęzowskiej, Olszowca, Woli Dużej, Starej Wsi Trzeciej, Gałęzowa Kolonii Drugiej i Kowerska.

Więcej: Florian w Gałęzowie, czyli Gminne Obchody Święta Strażaka 2015

2015-05-03 przemarsz2015-05-03, Bychawa
 
fot. Marek Matysek/UM Bychawa
 
224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła się w Bychawie tradycyjnym przemarszem spod budynku Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej do kościoła parafialnego. 
W uroczystościach licznie wzięły udział Ochotnicze Straże Pożarnych z terenu naszej gminy, w związku z przypadającym w dn. 4 maja świętem ich patrona – św. Floriana.
 

Więcej: Święto Konstytucji 3 Maja - Bychawa 2015

2015-04-29 14.36.23
W środę 29 kwietnia br. na stadionie przy ul. Sportowej w Bychawie na ogromne tiry, wypełnione tysiącami skrzynek jabłek i marchewki czekała duża grupa sołtysów i mieszkańców. Gdy owoce i warzywa w końcu dojechały, dzięki sprawnej współpracy z sołtysami zostały w krótkim czasie rozdysponowane do poszczególnych miejscowości, a następnie bezpośrednio do potrzebujących mieszkańców naszej gminy. Mieszkańcy miasta Bychawy mogli odbierać produkty w Bychawskim Centrum Kultury. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych mieszkańców. Niemal w każdej kuchni nazajutrz czuć było zapach pieczonej szarlotki a także innych dań z jabłek i marchewki.
Udział w akcji był możliwy dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu naszych mieszkańców a w szczególności niezawodnych sołtysów, rad sołeckich, pracowników Urzędu Miejskiego, Ośrodka Pomocy Społecznej, a w szczególności p. Andrzeja Grzywy Radnego z miejscowości Zdrapy, który udostępnił sprzęt transportowy do rozładunku. Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję bardzo serdecznie dziękuję.
Janusz Urban
Burmistrz Bychawy

Więcej: 50 ton jabłek i 22 tony marchwi dla mieszkańców gminy Bychawa