Bychawa

na weekend

logo bip kolo rrs icon youtube iconfooterfacebookicon

Zdjęcia

2014-12-10 kartka pierwsze miejsce
Miło jest nam poinformować, że XVII edycja konkursu plastycznego na projekt świątecznej kartki pocztowej Gminy Bychawa – Boże Narodzenie 2014 została rozstrzygnięta. Główną nagrodę zdobyła Wiktoria Bartoszek, ucz. kl. I c Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie. Ponadto, komisja konkursowa przyznała aż 31 wyróżnień. Gratulujemy!

Więcej...

2014-11-28 nowa rada I sesja
2014-11-28, sala konferencyjna Urzędu Miejskiego w Bychawie
fot. Marek Matysek/UM Bychawa
 
Na zdjęciu od lewej wiceprzewodniczący Rady Andrzej Pietrzak, przewodniczący Rady Grzegorz Szacoń, wiceprzewodniczący Artur Płaza i burmistrz Bychawy Janusz Urban.
 
Radni wybrani przez 52,98 % uprawnionych do głosowania mieszkańców miasta i gminy Bychawa. Po raz pierwszy wybierani w okręgach jednomandatowych. W sumie na radnych VII kadencji oddaliśmy 5199 głosów. To oni będą reprezentować interesy nas wszystkich, to im zaufaliśmy. 28 listopada o godz. 9.00 w sali konferencyjnej UM  po raz pierwszy zebrała się nowa Rada Miejska. Świeżo wybrani radni otrzymali zaświadczenia o wyborczym zwycięstwie oraz złożyli ślubowanie. Dokonali również wyboru przewodniczącego oraz dwóch wiceprzewodniczących.

Więcej...

2014-11-11 550

2014-11-11, Bychawa.

fot. Marek Matysek/UM Bychawa

 

Gminne obchody 96 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się przemarszem do kościoła parafialnego w Bychawie, gdzie sprawowana była msza święta w intencji Ojczyzny. Podniosły charakter uroczystości nadał występ uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Bychawie oraz występ orkiestry dętej „Henryczki” pod batutą p. Henryka Dudziaka – dyrektora szkoły.

 

Więcej...