Bychawa

na weekend

logo bip kolo rrs icon footerfacebookiconyoutube icon

Zdjęcia i media

 
2015-11-18 konkurs recytatorski partiotycznej
2015-11-18, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Bychawie
W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. mjra H. Dobrzańskiego w Bychawie w dniu 18 listopada odbył się VI Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej zorganizowany przez Szkołę. Starosta Lubelski i Burmistrz Bychawy objęli konkurs patronatem i ufundowali nagrody dla laureatów.

Więcej: VI Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej - Bychawa 2015

2015-11-14 tenis stolowy bychawa

fot. Andrzej Miszczak

14.11.20015r. w Szkole Podstawowej w Bychawie odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Bychawy. W zawodach wzięło udział 13 zawodników, w tym jedna kobieta. Wszystkie mecze rozgrywane były w miłej i przyjaznej atmosferze, ale jak przystało na sportowe zawody, nie zabrakło emocji i zaskakujących wyników.

 

Więcej: Turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Bychawy 2015

 2015-11-10 gimnazjum swieto szkoly
2015-11-10, Bychawa
fot. Roman Rusinek, Monika Głazik/UM Bychawa 
 

10 listopada 2015 r. był dniem szczególnym dla Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie. Cała społeczność szkolna w uroczysty sposób obchodziła VI rocznicę nadania Szkole imienia i otrzymania sztandaru.

 

Więcej: Uroczyste obchody Święta Szkoły w Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie

2015-11-08 teatr bychawka
2015-11-08, Bychawka Pierwsza, fot. Piotr Gęba
W naszej gminie mamy od kilku miesięcy nową grupę teatralną - „Ogniste dzieciaki". Tworzą ją dzieci i młodzież skupione wokół Centrum Kultury Wiejskiej w Bychawce Pierwszej.
Na wielką premierę nowego spektaklu „Książę nie z tej bajki" młodzi aktorzy zaprosili w niedzielę 8 listopada.
Na występ teatru przybyła całymi rodzinami społeczność Bychawki Pierwszej z sołtysem Stanisławem Szewczykiem oraz zaproszeni goście, m.in.: proboszcz parafii w Bychawce ks. S. Góra, starosta lubelski P. Pikula, burmistrz Bychawy J. Urban, zastępca burmistrza M. Kostruba, sekretarz Gminy Bychawa J. Cajzer, dyrektor BCK P. Gęba, sekretarz ZM-G OSP RP – p. P. Winiarczyk.
W spektaklu „Książę nie z tej bajki" wystąpili bohaterowie różnych bajek, m.in. Czerwony Kapturek, Wilk, Smerfy, Smok, Żaba. Główna bohaterka – księżniczka Roszpunka poszukiwała wymarzonego księcia. Doradzono jej na przykład, by poszukała go na Facebooku, ale księżniczka nie miała (niestety, a może i dobrze) dostępu do nowoczesnych technologii. Ostatecznie najlepszym kandydatem na księcia okazał się sam narrator – Książę nie z tej bajki.
W bajkowe role wcieliły się dzieci i młodzież z Bychawki Pierwszej, zaś w rolę księcia sam poseł Parlamentu Europejskiego – p. Krzysztof Hetman. Publiczność zachyciła się piękną, ręcznie robioną scenografią.
Młodzi aktorzy oprócz wielkich braw od publiczności otrzymali  bukiet kwiatów od p. Starosty oraz kosz słodkości od p. Burmistrza. Na zakończenie widownia została zaproszona na mały poczęstunek – kawę, herbatę i ciastko.

Więcej: Premiera spektaklu "Książę nie z tej bajki"  w Centrum Kultury Wiejskiej w Bychawce Pierwszej