Bychawa

na weekend

logo bip kolo rrs icon footerfacebookiconyoutube icon

Urząd Miejski informuje - tablica ogłoszeń

 

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa realizuje projekt „Przedsiębiorca z klimatem” dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Adresatami projektu są mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z całej Polski. 

Aby wziąć udział w konkursie, należy w terminie do 31 stycznia 2016 r. do godziny 16.00 przesłać lub dostarczyć na adres pocztowy wypełniony przez przedsiębiorcę formularz zgłoszeniowy, gdzie zostaną opisane działania zwiększające efektywność energetyczną, niskonakładowe sposoby oszczędzania energii, lub wdrożenie w firmie nowego ekologicznego, produktu lub usługi (o zmniejszonym oddziaływaniu na środowisko, bądź ograniczającym zużycie energii) oraz poczynione przez przedsiębiorstwo kroki w obszarze podnoszenia świadomości na temat efektywności energetycznej wśród pracowników (np. szkolenia, zalecenia, polityki wewnętrzne). Do wygrania atrakcyjne nagrody. 

przedsiebiorca-z-klimatem-logo-poziome

Więcej: Przedsiębiorca z klimatem - konkurs dla firm

Do 8 grudnia można przynosić do Urzędu Miejskiego w Bychawie (pok. nr 4) projekty świątecznych kartek pocztowych. Preferowane techniki wykonania pracy: plakatówka, akwarela, pastel.
Każda dotychczasowa edycja konkursu (a było ich już 18) cieszyła się bardzo dużą popularnością w szkołach i przedszkolach. W poprzedniej bożonarodzeniowej wzięło udział 495 uczestników w różnym wieku (od 4 do 19 lat). Zapraszamy serdecznie i tym razem. Dla zwycięzcy - publikacja projektu w formie oficjalnej kartki pocztowej wysyłanej przez Burmistrza Bychawy i nagroda rzeczowa, dla wyróżnionych - upominki.  
 
REGULAMIN XIX edycji Konkursu plastycznego na projekt świątecznej kartki pocztowej Gminy Bychawa BOŻE NARODZENIE 2015

Więcej: Burmistrz ogłosił XIX konkurs plastyczny na świąteczną kartkę pocztową Gminy Bychawa. Zapraszamy...

2015-11-21 zawody plywackie bychawa
fot. K. Kostrzewska
W sobotę 21 listopada 2015 r. na krytej pływalni Zespołu Szkół im. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbyły się gminne zawody w pływaniu w kategorii indywidualnej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjów. Głównym organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy "Podkowa" działający przy Szkole Podstawowej w Bychawie, a patronat objął Burmistrz Bychawy, który ufundował dla wszystkich uczestników medale.  Zawody odbywają się co roku, od siedmiu lat, ale pierwszy raz było tak wielu zawodników. Rodzice również licznie przybyli i kibicowali swoim dzieciom.Rywalizacja była zacięta, ale na twarzach wszystkich widać było uśmiech, tym bardziej, że nikt nie wyszedł bez dyplomu i medalu, bez względu na uzyskany wynik.

Więcej: Gminne zawody w pływaniu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pod patronatem Burmistrza Bychawy