Bychawa

na weekend

logo bip kolo rrs iconTwitter-round-color 32
footerfacebookiconyoutube icon
 instagram-new-circle-32

Urząd Miejski informuje - tablica ogłoszeń

 

Burmistrz Bychawy informuje, że w dniu 16 grudnia 2016 odbędzie się kolejna dostawa żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Bychawa. Bank Żywności w Lublinie w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2016 dostarczy w tym dniu 4 354,60 kg żywności. Zapraszamy po odbiór paczek żywnościowych wszystkie osoby posiadające skierowania. Paczki żywnościowe będą składały się z następujących produktów: makaron jajeczny, herbatniki, koncentrat pomidorowy, filet z makreli w oleju, olej rzepakowy.

 

Miejsce wydawania paczek żywnościowych:

Bychawskie Centrum Kultury

ul. M. J. Piłsudskiego 34

godz. 13:00-17:00

2016-12-08 07.29.12 dji

Z uwagi na warunki atmosferyczne jakie wystąpiły tej nocy tj. marznący deszcz, które objęły cały nasz region, informujemy, że podjęcie prac polegających na usunięciu śliskości i oblodzeń na drogach gminnych, będzie możliwe po udrożnieniu dróg powiatowych i wojewódzkich. Dlatego też prosimy o wyrozumiałość. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej usunąć utrudnienia.

2016-12-08 posypany chodnik

Informujemy również, że zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Regulaminu utrzymania czystości, właściciele nieruchomości mają obowiązek zapewnić czystość i porządek na chodnikach położonych wzdłuż własnych nieruchomości. Dotyczy to usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń oraz bieżącego odśnieżania i usuwania oblodzenia. Za chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości. 


 

Podobne artykuły: Odśnieżanie dróg w Gminie Bychawa - 2016